Chcesz zrzucić dodatkowe kilogramy? Próbowałaś już tysiąca diet i nie działały? Próbowałeś chodzić na siłownie, ale jedynie udało ci się kupić sportowe buty, które kurzą się trzeci rok? Większość z nas też toczyła takie lub podobne boje. W efekcie czując porażkę i nabierając negatywnych przekonań na własny temat. To dość typowe, że  osoby zrzucające wagę doświadczają emocjonalnych dołków, myśli na temat własnej nieskuteczności, złości i poczucia winy. Przecież odchudzanie miało być łatwe! Przecież ta dieta miała być już najlepsza. Kupno butów miało zmotywować do aktywności. Karnet na siłownię w portfelu niestety nie zadziałał równie skutecznie, co pójście do niej. „Co ze mną nie tak, że wszyscy mogą, a ja nie?”. Książka wydana przez wydawnictwo GWP „Pożegnaj Wagę” omawia to, jak łatwo wpaść w spiralę nieefektywnych działań, ale co ważniejsze pomaga w niej wyjść.
    Niestety, nie ma diety cud, ani nie zyskasz zdrowej sylwetki w weekend. Potrzebujesz zastanowić się dlaczego schudnięcie jest dla ciebie ważne, by mieć siłę motywować się do codziennej pracy. Jeśli od dziś masz dbać o siebie, to potrzebujesz uporządkować swoją głowę, by różne nie ważne dla ciebie rzeczy nie odwracały twojej uwagi. Prawdopodobnie dbałość w sylwetkę wynika z potrzeby bycia zdrowym, a zdrowie to wartość, którą realizujemy dzień po dniu. A może dla ciebie jakaś inna rzecz jest ważniejsza? Autorzy Russ Harris, Joseph Ciarrochi i Ann Bailey pokazują, jak zdefiniować swoje wartości, jak zobaczyć, jakie twoje działania pomagają, a jakie nie. Jak zyskać klarowność i podążać w kierunku tego, czego dla siebie chcesz.
    Autorzy sami dzielą się swoimi trudnościami, nie czarują, że dieta jest łatwa i schudniesz jeśli tylko chcesz. To proces pracy nad sobą, będą dni łatwe i te mniej łatwe: ale rozumiejąc siebie i swoje motywacje będziesz mieć narzędzie, by przejść przez trudniejszy czas.
    To kolejna już wartościowa publikacja w GWP, która w przystępny sposób zapoznaje czytelnika z zasadami terapii ACT. Jest napisana językiem na tyle zrozumiałym, że czyta się ją z przyjemnością i łatwo skorzystać ze wskazówek w niej zawartych.